TİHEK yarışma düzenliyor

 

TİHEK yarışma düzenliyor

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, yaklaşan 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü nedeniyle “İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Bağlamında Engelli Hakları” konulu karikatür, öykü ve şiir yarışması düzenliyor. Yarışma tüm özel ve devlet okullarındaki ortaöğretim öğrencilerine açık.

 

Türkiye Engelliler Meclisi, 12 Ekim 2020

 

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) yaklaşan 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü nedeniyle “İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Bağlamında Engelli Hakları” konulu karikatür, öykü ve şiir yarışması düzenliyor. Yarışmaya, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm özel ve devlet okullarında ortaöğretim düzeyinde öğrenim gören öğrenciler katılabilecek. Katılım gönüllülük esasına göre ve uzaktan sağlanacak.

Engellilerin tüm insan hak ve temel özgürlüklerinden tam ve eşit şekilde yararlanmasını teşvik etmek isteyen TİHEK bu yarışmayla ortaöğretim öğrencilerine hak temelli bakış açısı kazandırmayı hedefliyor.

Yarışmaya başvurular 27 Ekim – 9 Kasım 2020 tarihleri arasında kabul edilecek. Öğrenciler karikatür, öykü veya şiirlerini okul müdürlüklerine e-posta, posta ya da elden teslim yoluyla yapabilecek.

Yarışma şartnamesine Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’nun web sitesinden (https://www.tihek.gov.tr/tihek-engelli-haklari-konulu-karikaturoyku-ve-siir-yarismasi-duzenliyor/) ve sosyal medya hesaplarından erişilebilir.

 

 Bir cevap yazın

Scroll Up