• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/TurkiyeEngellilerMeclisi/
  • https://www.twitter.com/@turkiyeengelli1

Osmaniye engelliler meclisi oluştu

OSMANİYE'de engelliler meclisi oluşturulurken, başkanlığına ise oy birliği ile Haydar Aktürk seçildi.


Osmaniye engelliler meclisi oluştu

DHA
31.10.2018 - 14:03Son Güncelleme : 
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de engelliler meclisi oluşturulurken, başkanlığına ise oy birliği ile Haydar Aktürk seçildi.
Engellilerin Türkiye çapında teşkilatlanması ve Türkiye Engelliler Meclisi oluşturmak üzere 54 ilde başlatılan çalışmaların Osmaniye ayağında, Engelliler Meclisi oluşturma, meclis başkanı seçimi ve Türkiye Engelliler Meclisi temsilcilerinin seçimi için Öğretmen Evi'nde toplantı düzenlendi.
Yapılan seçimler sonucunda, Engelliler Platform Başkanı Mimar Haydar Aktürk Meclis Başkanlığına seçilirken, Necdet Yılmazer ve Ziya Demez üst kurul temsilcililiğine seçildi.
Engelliler meclisi toplantısına, Türkiye Engelliler Konfederasyonu adına Selen Doğan, Korkut Ata Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Alpaslan Dayangaç, Kent Konseyi Başkanı Hayrettin Aslan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Ekrem Boran, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Özener, Şehit ve Gaziler Derneğinden Murat Gök, Kadirli, Düziçi ve Osmaniye'den Engelli Dernek ve Kulüp Temsilcileri katıldı.

FOTOĞRAFLI
http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/osmaniye/merkez/osmaniye-engelliler-meclisi-olustu-41004188
269 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın