• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/TurkiyeEngellilerMeclisi/
  • https://www.twitter.com/@turkiyeengelli1

Kütahya İl Engelliler Meclisi Kuruldu

Engelliler Konfederasyonu’nun AB Destekli “Türkiye Engelliler Meclisine Doğru” projesi kapmasında Kütahya İli Engelliler Meclisi kurulma toplantısı 11.11.18 tarihinde Kütahya Belediyesi Dernekler Ortak Merkez’inde gerçekleştirildi.

Kütahya İl Engelliler Meclisi Kuruldu

“Birlikten kuvvet doğar” sloganıyla yola çıkan 17 dernek ve kulüp bir araya geldi. Kütahya İl Engelliler Meclisini kurmak için bir araya geldi.

Toplantıya Engelliler Konfederasyonu’nu temsilen proje sorumlusu olarak Av. Ali Ulusoy ve kolaylaştırıcı olarak Suha SAĞLAM katıldı.

Kütahya’da Engellilerin Yaşadığı Sorunlar Tespit Edildi

Toplantıya katılan kurum temsilcilerinden şehirlerinde engellilerin yaşadıkları sorunları yazması istendi. Kurum temsilcileri tarafından belirtilen sorunlar şu şekilde;

Engellilerin hukuki haklarını yeterince bilmemesi, devletin engellilerin kullandığı alet ve cihazların ücretlerini karşılamaması, engellilerin yerel yönetimlerde yeterince görev alamaması, altgeçitlerdeki asansörlerin kullanılmaması ve şehrin genel olarak ulaşabilir olmayışı, kurumların yeterince engelli istihdam etmediği, istihdam edildikleri kurumlarda ise engellilik durumları yüzünden yapamayacağı zorlukta olan işlerin engellilere yükleniyor oluşu belirtilen sorunların ilk sıralarında yer aldı.

İl Engelli Meclisi Başkanı ve İl Temsilcisi Seçildi

Yapılan sorun tespitinin ardından Kütahya İl Engelli Meclisi Başkanı ve TEM İl temsilcisi seçildi.

Altınokta Körler Derneği Kütahya Şubesi temsilcisi İsmail BARIŞ TEM Temsilcisi, Kütahya Otizm Dernği temsilcisi Ali İhsan YILDIRIM İl Engelli Meclisi Başkanı seçildi.

136 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın