• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/TurkiyeEngellilerMeclisi/
  • https://www.twitter.com/@turkiyeengelli1

Muğla İl Engelliler Meclisi Kuruldu

Engelliler Konfederasyonu’nun AB Destekli “Türkiye Engelliler Meclisine Doğru” projesi kapmasında Muğla İli Engelliler Meclisi kurulma toplantısı 29.11.18 tarihinde Petek Otel’de gerçekleştirildi.

          “Birlikten kuvvet doğar” sloganıyla yola çıkan aralarında Muğla Barosu ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde bulunduğu, 34 engelli derneği ve engelliler alanında çalışan diğer kamu ve kuruluşları bir araya geldi.
          Toplantıya Engelliler Konfederasyonu’nu temsilen proje sorumlusu olarak Av. Ali Ulusoy ve kolaylaştırıcı olarak Serdar ÖZKAN katıldı.

       
           Engellilere Yönelik Yapılan Çalışmalar Lütuf değil Haktır

         Toplantıya katılan sivil toplum ve kamu kurum ve kuruluşlarından Muğla’da engellilerin yaşadığı sorunları yazmalarını istendi.

              Merak edenler için tespit edilen sorunlar şu şekilde;

              Datça İlçesinde Rehabilitasyon Merkezi’nin olmaması, engellilerin kullanımına uygun sosyal tesislerin yetersizliği, görme engelliler için yeterli eğitim materyalinin olmaması ve şehir planlanmasının görme engellilere uygun şekilde yapılmamış olması, engellilerin bankamatikleri rahatça kullanamaması, ceza evlerinde engelliler için çalışmaların yapılmıyor oluşu, engellilere yönelik yapılan çalışmaların azlığı ve yapılan çalışmaların bir lütuf gibi gösterilmesi tespit edilen sorunlar arasında yer aldı.

             Başkan ve Temsilci Seçimi

        Yapılan sorun tespitinin ardından Muğla İl Engelliler Meclisi için seçimler gerçekleştirildi.

        Muğla İli Engelliler Meclisi Başkanlığına Gören Kalpler Derneği Bodrum Şubesi Temsilcisi Seher YILMAZER seçildi. Türkiye Engelliler Meclisi İl Temsilciğine ise Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Temsilcisi Aydoğan ASLANCA Seçildi.242 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın