• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/TurkiyeEngellilerMeclisi/
  • https://www.twitter.com/@turkiyeengelli1

Aydın İl Engelliler Meclisi oluşturuldu.

Engelliler Konfederasyonu’nun AB Destekli “Türkiye Engelliler Meclisine Doğru” projesi kapmasında Aydın İli Engelliler Meclisi kurulma toplantısı 27.11.18 tarihinde Efeler Otel’de gerçekleştirildi.

       “Birlikten kuvvet doğar” sloganıyla yola çıkan 9 engelli derneği ve engelliler alanında çalışan diğer kamu ve kuruluşlarıyla bir araya geldi.

        Toplantıya Engelliler Konfederasyonu’nu temsilen proje sorumlusu olarak Av. Ali Ulusoy ve kolaylaştırıcı olarak Serkan ÖZKAN katıldı.

        

            Engellilerin Aydın’da Yaşadığı Temel Sorunlar Listelendi

        Yetersiz istihdam, engellilerin yerel yönetimlerde yeterince temsil edilmiyor oluşu, şehrin ulaşılabilirlik açısından yeterli seviyede olmayışı kaldırım girişlerine ve sarı bantlara uygunsuz park, istihdam edilmiş engelli bireylerin ise ağır işlerde ve fazla mesaiyle çalıştırılıyor olması Aydın İli için engellilerin içerisinde engellilerin yaşadığı en temel sonuçlar olarak tespit edildi.  

             Başkan ve Temsilciler Seçildi

       Yapılan sorun tespitinin ardından Aydın İl Engelli Meclisi Başkanı ve Başkan Yardımıcıs ve TEM İl temsilcileri seçildi.

       Esra DURMAZ 10 oy ile Aydın İl Engelliler Meclisi Başkanı, Altı Nokta Körler Derneği’ni Tesmilcisi Bayram ÖZEN 6 oy ile başkan yardımcısı seçildi. Eyüp ÇABUK(9) ve M. Fahri GÜZEL (6)  ise aldıkları oylarla şehirlerini Türkiye Engelliler Meclisi’nde temsil etmek üzere seçildiler184 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın