• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/TurkiyeEngellilerMeclisi/
  • https://www.twitter.com/@turkiyeengelli1

Afyonkarahisar İl Engelli Meclisi seçimi gerçekleştirildi.

Engelliler Konfederasyonu’nun AB Destekli “Türkiye Engelliler Meclisine Doğru” projesi kapmasında Afyonkarahisar İli Engelliler Meclisi kurulma toplantısı 09.11.18 tarihinde gerçekleştirildi.


        Toplantıya Engelliler Konfederasyonu’nu temsilen proje sorumlusu olarak Av. Ali Ulusoy ve kolaylaştırıcı olarak Suha SAĞLAM katıldı.

        “Birlikten kuvvet doğar” sloganıyla yola çıkan 18 dernek ve engelliler alanında çalışan kamu ve kuruluşları Afyonkarahisar İl Engelliler Meclisini kurmak için bir araya geldi.

             İstihdam ve Erişilebilirlik

             Toplantıya katılan kurum temsilcilerinden şehirlerinde engellilerin yaşadıkları sorunları yazması istendi. Kurum temsilcileri tarafından belirtilen sorunlar şu şekilde;
              18 Örgütten katılan 30 katılımcı ile yapılan sorun tespit çalışmasında en çok belirtilen 2 sorun ve istihdam ve erişilebilirlik oldu. Engellilerin yeterince istihdam edilmemesi sonucu ekonomik sıkıntıların da oluştuğu, ekonomik olarak bağımsızlaşamayan engelli bireylerin ise sosyal hayat kolay adapte olamadıkları belirtildi.

             İl Engelli Meclisi Başkanı ve İl Temsilcisi Seçildi

       Yapılan sorun tespitinin ardından Afyonkarahisar İl Engelli Meclisi Başkanı ve TEM İl temsilcisi seçildi.

      Yapılan seçimlerin sonucunda Altınokta Körler Derneği temsilcisi Hakan ERDOĞAN TEM Temsilcisi, Beyazay Derneği’nden Fatma Kılcı KAVAS ise Afyonkarahisar İli Engelli Meclisi Başkanı seçildi.

236 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın