• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/TurkiyeEngellilerMeclisi/
  • https://www.twitter.com/@turkiyeengelli1

Erzincan İl Engelli Meclisi oluşturuldu

Engelliler Konfederasyonu’nun AB Destekli “Türkiye Engelliler Meclisine Doğru” projesi kapmasında Erzincan İli Engelliler Meclisi kurulma toplantısı 28.10.18 tarihinde Geçit Beldesi Uzmanlar Rehabilitasyon Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi

           Toplantıya Engelliler Konfederasyonu’nu temsilen proje sorumlusu olarak Av. Ali Ulusoy ve kolaylaştırıcı olarak Av. Hasan Tatar katıldı.

        “Birlikten kuvvet doğar” sloganıyla yola çıkan aralarında Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı gibi kamu kurumlarının da bulunduğu, engelli dernekleri, engelliler alanında çalışan diğer kamu ve kuruluşları ve engellilik alanında çalışan aktivistler bir araya geldi.

             Engellilerin Erzincan’da Yaşadığı Temel Sorunlar Listelendi

        Engellilerin yeterince istihdam edilmemesi ve şehrin ulaşılabilir olmaması engellilerin Erzincan’da yaşadığı temel sorunlar olarak listelendi. Dernekleşme ve örgütlenme konusunda yeterli imkan ve olanakların yaratılmaması, sanat ve sportif faaliyetlerin yetersizliği ve engellilerin yerel yönetimlerde yeterince temsil edilmiyor oluşu engellilerin Erzincan İlinde yaşadığı diğer sorunlar olarak listelendi.

             Başkan ve Temsilciler Seçildi

       Yapılan sorun tespitinin ardından Erzincan İl Engelli Meclisi Başkanı ve TEM İl temsilcisi seçildi.

       Seçimlerin sonucunda Züleyha TURAN TEM Temsilcisi ve Erzincan Engelliler Meclisi Başkanlığı’na, İşitme Engelliler Derneği Temsilcisi Mehmet Ali YENİÇERİ ise başkan yardımcılığına seçildi.  
392 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın