• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/TurkiyeEngellilerMeclisi/
  • https://www.twitter.com/@turkiyeengelli1

Tunceli İl Engelliler Meclisi Oluşturuldu

Engelliler Konfederasyonu’nun AB Destekli “Türkiye Engelliler Meclisine Doğru” projesi kapmasında Tunceli İli Engelliler Meclisi kurulma toplantısı 26.10.18 tarihinde Saroğlu Otel’de gerçekleştirildi.         “Birlikten kuvvet doğar” sloganıyla yola çıkan 19 engelli derneği ve engelliler alanında çalışan diğer kamu ve kuruluşları Tunceli’de bir araya geldi. 

        Toplantıya Engelliler Konfederasyonu’nu temsilen proje sorumlusu olarak Av. Ali Ulusoy ve kolaylaştırıcı olarak Av. Hasan Tatar katıldı.

             Engellilerin Önündeki En Büyük Engel İstihdam

        Toplantıya katılan kurumlara Tunceli’de engellilerin karşılaştığı sorunları aktarmaları istendi. Tunceli’de engellilerin yaşadığı en büyük sorun engelli istihdam oranının azlığı olarak tespit edildi. Şehrin erişilebilir olmaması, yerel yönetimlerde engelli temsil oranının azlığı, kaldırım ihlalleri ve engellilerin eğitim olanaklarından eşit olarak faydalanamaması listelenen diğer sorunlar arasında yer aldı.


             Başkan ve Temsilci Seçildi

        Yapılan sorun tespitinin ardından Tunceli İl Engelliler Meclisi için seçimler gerçekleştirildi.

         Tunceli Bedensel Engellileri Destekleme Derneği Temsilcisi Nazım KAYAR yapılan seçimlerin ardından Tunceli Engelliler Meclisi İl Başkanı ve Türkiye Engelliler Meclisi Temsilcisi seçildi.263 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın