• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/TurkiyeEngellilerMeclisi/
  • https://www.twitter.com/@turkiyeengelli1

Kadınlar, engel tanımaz!

Engelliler Konfederasyonu’nun kolaylaştırıcılığında 34 ilde kurulan İl Engelli Meclisleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle ortak bir mesaj yayınladı.

Engelliler Konfederasyonu’nun kolaylaştırıcılığında 34 ilde kurulan İl Engelli Meclisleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle ortak bir mesaj yayınladı. 

Bizler, coğrafyamızın her köşesinde daha iyi bir yaşam ve daha güçlü haklar için faaliyet gösteren, engelli toplumuna ve ülkeye yararlı olmak için çalışan engelli STK’ları ve engellileriz. Dünya genelinde, engelli kadınların ve kız çocukların da toplumsal cinsiyet temelli şiddet ve ayrımcılıklara maruz kaldığının, her gün biraz daha yoksullaştığının, yoksunlaştığının ve yalnızlaştırıldığının farkındayız. Hep birlikte güçlenmek için, toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı bir engelli hakları mücadelesini hep birlikte büyütmek için illerimizden ses veriyoruz. 
Temel dayanağımızı oluşturan Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi’nde başlı başına bir maddede ele alınan engelli kadınların insan haklarını savunuyor, 8 Mart ve tüm diğer mücadele günleriyle birlikte aramızdaki dayanışmaya da sahip çıkıyoruz. 

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İzmir, Isparta, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tunceli, Uşak, Van İl Engelli Meclisleri.
#kadınlar #engeltanımaz #8mart #dünyakadınlargünü#engellerikaldıralım #turkiyeengellimeclisiYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın