• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/TurkiyeEngellilerMeclisi/
  • https://www.twitter.com/@turkiyeengelli1

Esaslı Çalışmalarınız için Teşekkürler!

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Turhan İçli'den İl Engelli Meclislerine Teşekkür Mektubu

Değerli İl Engelli Meclisi Başkanı, Temsilcileri ve Üyeleri,

Engelliler Konfederasyonu olarak geçen yıldan beri yürütmekte olduğumuz “Türkiye Engelliler Meclisi” projesi bizi sizlerle tanıştırmış, katılımınızla güçlenmemize vesile olmuştu. 52 ilde yerel engelli meclisleri kurulması hayaliyle çıktığımız yolda şu ana kadar 34 ilde meclislerin kurulmuş olmasını sevinçle karşılamıştık; bu aydan itibaren 18 ilimizde daha İl Engelli Meclisleri oluşacak ve Türkiye’de engellilik alanında çalışan sivil toplum örgütleri arasında sürdürülebilir diyalog ve savunuculuk temelli bir ağ kurma hedefimize biraz daha yaklaşmış olacağız.

Geçen ay başlattığımız “Bir Tek Sözün Yeter, Engellilerin Hayatına Değer” kampanyasının ilk etabı olan “Esaslı Aday” çalışmasını yerel seçimlere bir gün kala, sizlerin de olağanüstü gayretiyle tamamladık. “Esaslı Aday” çalışmasında yerel seçimleri hedefe aldık ve tüm siyasi partilerin adayları ile bağımsız adayları Erişilebilir Kent Protokolü imzalamaya, böylece engelli haklarına sahip çıkmaya çağırdık. İl meclisinizin de desteğiyle kısa sürede bu çağrı karşılık buldu ve 17 ilde 27 ilçeden 72 aday protokolü imzalayarak “Esaslı Aday” sertifikası almaya hak kazandı.

Yerel seçimlerden belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtar olarak çıkan kişilerle bundan sonra da engelli hakları temelinde ilişki ve işbirliklerimizi sürdüreceğiz, taleplerimizin ve önceliklerimizin yerel düzeyde görünür olmasını sağlayacağız. Bu süreçlerde sizleri birer yol arkadaşı olarak görüyor ve bu geniş ağımızın birikimleri çoğaltarak öncü çalışmalar yapacağına inanıyoruz.

Kampanyamızın ilk etabına destek veren Kars, Adıyaman, Adana, Kütahya, Manisa, Diyarbakır, Edirne, Afyonkarahisar, İzmir, Van ve Konya İl Engelli Meclislerimize Engelliler Konfederasyonu adına içtenlikle teşekkür eder, başarılı girişimlerinizin devamını dilerim.

Avukat Turhan İÇLİ

Engelliler Konfederasyonu Başkanı


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın