Bursa’da engelli örgütleri stratejik plan hazırlamayı öğreniyor

 

Bursa’da engelli örgütleri stratejik plan hazırlamayı öğreniyor

Bursa Engelliler Düşünce Kulübü Derneği’nin Engelliler Konfederasyonu’nun Avrupa Birliği finansmanıyla yürütmekte olduğu Engelli Örgütlerinin Savunuculuk Kapasitesi ve Karar Süreçlerine Katılımlarının Güçlendirilmesi Alt Hibe Programı kapsamında desteklenen projesi kapsamında engelli örgütlerine stratejik plan hazırlama eğitimi verildi.

 

Türkiye Engelliler Meclisi, 6 Kasım 2020

 

Bursa Engelliler Düşünce Kulübü Derneği’nin “Engelli STK’larda Kapasitenin Araştırılması ve Arttırılması” projesi çalışmalarına devam ediyor. Proje, Engelliler Konfederasyonu’nun Avrupa Birliği finansmanıyla yürütmekte olduğu Engelli Örgütlerinin Savunuculuk Kapasitesi ve Karar Süreçlerine Katılımlarının Güçlendirilmesi Alt Hibe Programı kapsamında destekleniyor.

Bursa Engelliler Düşünce Kulübü Derneği, proje kapsamında, stratejik plan hazırlama eğitimi düzenledi. 31 Ekim ve 1 Kasım tarihlerinde Kervansaray Bursa City Oteli’nde yapılan eğitime 20 kişi katıldı. Katılımcılar Bursa İl Engelliler Meclisi’ni oluşturan dernek temsilcilerinden seçildi.

Katılımcılara sivil toplum örgütlerinde stratejik plan hazırlamanın ve uygulamanın önemi hakkında bilgi verildi ve bunu nasıl yapabilecekleriyle ilgili öneriler paylaşıldı.

“Engelli STK’larda Kapasitenin Araştırılması ve Arttırılması” projesinin güncel faaliyetlerini sitemizde takip edebilirsiniz.

 

 Bir cevap yazın

Scroll Up