Engelli Üniversite Öğrencileri için Yarışma  

Engelli Üniversiteliler için Yarışma  

Engelliler Konfederasyonu’nun Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle yürütmek olduğu “Engelli Üniversite Öğrencilerinin Savunuculuk ve Katılımcılık Becerilerinin Geliştirilmesi” projesi kapsamında Kısa Film, Afiş ve Slogan, Makale, Fotoğraf olmak üzere dört kategoride düzenlenen “Herkes için Üniversite: Engelliler için Yaşam” yarışmasına 30 Haziran’a kadar başvuru yapılabilir.

 

Türkiye Engelliler Meclisi, 27 Mayıs 2021

 

Engelliler Konfederasyonu’nun Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle yürütmek olduğu “Engelli Üniversite Öğrencilerinin Savunuculuk ve Katılımcılık Becerilerinin Geliştirilmesi” projesi kapsamında düzenlenen “Herkes için Üniversite: Engelliler için Yaşam” yarışmasına başvurular devam ediyor. Kısa Film, Afiş ve Slogan, Makale, Fotoğraf olmak üzere dört kategoride yapılacak yarışmada her kategori için belirlenen konu aynı: “Herkes için Üniversite: Engelliler için Yaşam”.

Yarışmaya başvuracak eserlerin “Engelli üniversite öğrencilerinin günlük yaşam mücadeleleri” ile ilgili olması bekleniyor. Yarışmanın amacı, engelli üniversite öğrencilerinin gündelik yaşamlarında karşılaştıkları zorluklar ve bunlarla baş etme mücadelelerine dair farkındalığı arttırmak, çözüm üretilmesini ve toplumsal duyarlılığın geliştirilmesini sağlamak.

Dört kategoriden her biri kendi içinde değerlendirilecektir. Her kategoride beşer jüri üyesi başvuruları değerlendirip kategorilerin her biri için ilk üç eseri belirleyecek.

Sadece üniversite öğrencilerinin (ön lisans-lisans- yüksek lisans- doktora) katılabileceği yarışmada dört kategoride; birinciye 600 Euro, ikinciye 500 Euro, üçüncüye 400 Euro verilecek.

Yarışma hakkında ön bilgi ve yarışma başvuru formuna projenin web sitesinde erişilebilir: http://www.engelsizuniversiteagi.com/?page_id=980

Şartname de yine sitede görülebilir: http://www.engelsizuniversiteagi.com/wp-content/uploads/2021/04/Yarisma-Sartnamesi-2.pdf

Yarışma Başvuru Formunu, gerekli belgeleri ve eserlerinizi şartnameye uygun olarak engellilerkon@gmail.com adresine 30 Haziran 2021 tarihine kadar iletebilirsiniz.

 

 Bir cevap yazın

Scroll Up