Koronavirüs günlerinde engelli kadınlar

Koronavirüs Günlerinde Engelli Kadınlar

Engelli Kadın Derneği, koronavirüs sürecinde engellilik, toplumsal cinsiyet ve güçlenme üzerine bir toplantılar serisi başlatıyor. Koronavirüs günlerinde engelli kadınların neler deneyimlediğini anlamaya yönelik anket çalışması sonrası, bilgi ve deneyim paylaşımı için ortam sağlamak, yaşanan sorunlara hep beraber çözüm yolları geliştirme olanağı yaratmak, Türkiye’deki engelli kadınların birbirlerine destek olabilecekleri, birbirlerinden güç alabilecekleri bir paylaşım ağının oluşumuna zemin hazırlamak amacıyla hazırlanan bu toplantılar çevrimiçi ortamda yapılacak.

 

 

Türkiye Engelliler Meclisi, 9 Temmuz 2020

Engelli Kadın Derneği, COVID-19 salgını sürecinde engellilik, toplumsal cinsiyet ve güçlenme odaklı bir toplantılar serisi başlatıyor. Koronavirüs günlerinde engelli kadınların neler deneyimlediğini anlamaya yönelik anket çalışması yapan Engelli Kadın Derneği, bilgi ve deneyim paylaşımı için ortam sağlamak, yaşanan sorunlara hep beraber çözüm yolları geliştirme olanağı yaratmak, Türkiye’deki engelli kadınların birbirlerine destek olabilecekleri, birbirlerinden güç alabilecekleri bir paylaşım ağının oluşumuna zemin hazırlamak amacıyla düzenlediği bu toplantıları çevrimiçi ortamda gerçekleştirecek.

Toplantılara katılmak için kendini engelli ve kadın olarak tanımlamak yeterli.

Toplantılar 12 Temmuz, 19 Temmuz ve 26 Temmuz 2020 tarihlerinde 13.00-15.30 saatleri arasında yapılacak. Toplantılarda eş zamanlı olarak Türk işaret dili çevirisi de sağlanacak.

Kayıt formuna şu bağlantıdan erişebilirsiniz: https://forms.gle/cBXUywUBhnvSUiN99

Duyurunun işaret dili çevirisi: https://twitter.com/eng_kad/status/1275518809898725376?s=08

 Bir cevap yazın

Scroll Up