Pandemi engelli kadınları nasıl etkiledi?

Pandemi engelli kadınları nasıl etkiledi?

 

Türkiye Körler Federasyonu, ETKİNİZ AB Programı’nın desteğiyle COVID-19 pandemisi ve karantina sürecinde engelli kadınların yaşadığı sorunları tespit etmek amacıyla bir araştırma yürütüyor. Kendisi engelli olan veya zihinsel engelli çocuğu bulunan 200 kadına anket uygulanacak.

 

 

 

 

Şule Sepin İçli

Türkiye Engelliler Meclisi, 8 Temmuz 2020, Ankara

 

Türkiye Körler Federasyonu, COVID-19 pandemisi sürecinde engelli kadınların yaşadığı sorunları tespit etmek amacıyla bir araştırma yürütüyor. ETKİNİZ AB Programı’nın desteklediği araştırmada, kendisi engelli olan veya zihinsel engelli çocuğu bulunan 200 kadına anket uygulanacak.

Salgın ve karantina devam ederken, farklı yaşlardan çok sayıda engelli kadının katıldığı çevrimiçi grup toplantıları yapıldı. Bu toplantıların ardından engelli kadınların bu süreçten nasıl etkilendiğini anlamak üzere anket soruları geliştirildi.

Ankete internet üzerinden Türkiye’nin yanı sıra ülke dışından da kadınlar katılabiliyor. Kendisi engelli olan veya zihinsel engelli çocuğu bulunan kadınların katılabileceği anketi doldurmak için aşağıdaki linke tıklayınız:

https://forms.gle/56qBV3v9DA729FKF7

 

 Bir cevap yazın

Scroll Up