Sekiz ilde sekiz engelli örgütüne hibe desteği 

Sekiz ilde sekiz STK’ya hibe desteği

 

Engelliler Konfederasyonu’nun Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle yürüttüğü Engelli Örgütlerinin Savunuculuk Kapasitesi ve Karar Süreçlerine Katılımlarının Güçlendirilmesi Alt Hibe Programı çerçevesinde desteklenen Bursa, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Isparta, İzmir, Tekirdağ ve Van’dan sekiz engelli örgütü proje faaliyetlerine başladı.

 

Türkiye Engelliler Meclisi, 22 Ekim 2020

 

Engelliler Konfederasyonu’nun Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle Aralık 2017’den beri yürütmekte olduğu “Aktif Yurttaşlık Hakkımızdır: Türkiye Engelliler Meclisine Doğru” Projesi kapsamında Engelli Örgütlerinin Savunuculuk Kapasitesi ve Karar Süreçlerine Katılımlarının Güçlendirilmesi Alt Hibe Programı çerçevesinde destek almaya hak kazanan projeler belli oldu. Sekiz ilden sekiz engelli örgütü hibe desteği almaya başladı. Bu iller; Bursa, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Isparta, İzmir, Tekirdağ ve Van.

 

Hibe çağrısı, Engelliler Konfederasyonu’nun kolaylaştırıcılığında kurulan 54 ildeki İl Engelli Meclisleri üyesi sivil toplum örgütlerine yönelik olarak açılmıştı. 42 proje başvurusundan 8’i desteklendi. Hibe desteği almaya hak kazanan örgütler ve projeleri şöyle:

 

İzmir – İzmir Anadolu Engelliler Derneği ve Aktif Tüm Engelliler Derneği “Engelli Bireylerin Hak Temelli Katılım Hakkının Güçlendirilmesi Projesi”

Diyarbakır – Engelsiz Bileşenler Federasyonu “Engelli STK’ların Savunuculuk Kapasitelerin Artırılması Projesi”

Eskişehir – SMA Hastalığı İle Mücadele Derneği “SMA’nın Farkındayım Projesi”

Isparta – Herkes için Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneği “Yerelde Güçlü Sivil Toplum için Nitelikli Aktivistler Projesi”

Bursa – Bursa Engelliler Düşünce Kulübü Derneği “Engelli STK’larda Kapasitenin Araştırılması ve Artırılması Projesi”

Tekirdağ – Tekirdağ Otizm ve Özel Bireyleri Destekleme Derneği “59’da 1: Otizmli Çocukların Annelerinden Mektup Var Projesi”

Van – Van İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Derneği “İşaret Dilinde BM Engelli Hakları Sözleşmesi Projesi”

Edirne – Edirne Zihin ve Hareket Engelli Çocukları Koruma Derneği “BM Engelli Hakları Sözleşmesi Kapsamında Edirne’de Engelli Hakları Eğitimi Farkındalık ve Toplumsal Diyalog Projesi”

 

Projelerin faaliyetleriyle ilgili güncel gelişmeleri ilerleyen günlerde sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için: tengellimeclisi@gmail.comBir cevap yazın

Scroll Up